Yalıtım Teknikleri

 • Perde Duvarlarda Negatif (İçten) Kristalize Su Yalıtımı
  Bu yalıtım tekniğinde betonarme perde duvarlarda kristalize malzemelerle, içeriden (negatiften) yani suyun geldiği yönün ters yönünden izolasyon yapılır.
 • Perde Duvarlarda Pozitif (Dışarıdan) Kristalize Su Yalıtımı
  Bu yalıtım tekniğinde, toprağa dayanan betonarme bodrum perde duvarlarına dışarıdan su girmemesi hedeflenir.
 • Asansör Çukurlarında Negatif (İçten) Su Yalıtımı
  Bu yalıtım tekniğinde su alan asansör çukurları kristalize malzemelerle, içeriden (negatiften) yani suyun geldiği yönün ters yönünden izolasyon yapılır. Hedef, hem dışarıdan içeriye nüfuz eden suyu kesmek, içeride kuru bir ortam sağlamak, hem de betonarmenin içerisinde kristalize malzemenin suya doğru gitmesiyle ve çatlaklarda kristallerin üremesiyle, demir donatıyı korozyondan paslanmaktan korumaktır.
 • Betonarme Yüzme Havuzlarında Pozitif (İçten) Su Yalıtımı

  Bu yalıtım tekniğinde, yüzme havuzunun içindeki suyun dışarıya kaçmaması ve aynı zamanda toprağa dayanan havuz perdelerinden ve zemininden içeriye su girmemesi hedeflenir. Perdelerde ve döşemede su köprülerinden ve beton çatlaklarından içeriye girebilecek olan su, su köprülerinin tamir edilmesi ve çift komponentli kristalize malzemenin sürülmesi ile engellenmiş olur.

 • Betonarme Teraslarda Pozitif (üstten) Fileli Kristalize Su Yalıtımı

  Bu yalıtım tekniğinde, teras çatılarda, balkon teraslarda ve garaj üzeri peyzaj altı teraslarda, betondan su geçişi engellenemek üzere izolasyon yapılır. Döşemede su köprülerinden ve beton çatlaklarından içeriye girebilecek olan su, su köprülerinin tamir edilmesi ve çift komponentli kristalize malzemenin fileli olarak uygulanması sonucu engellenmiş olur.

Kategoriler

Arama

E-Bülten

Yenilikler ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız eposta listemize üye olabilirsiniz.

Eposta adresi *Anket

Su yalıtımı denince aklınıza ilk hangisi geliyor?

 • Tüm Anketler